Eylül 12, 2007

Bir mimdir, iki mimdir, üç mimdir makamında...

İki ödevim var yapmam gereken ama ben tembel bir öğrenciyim af buyurun. Öyle tembelim ki sabah , nette gazetelere dalınca, ha kalktım ha kalkacağım yerimden derken çaydanlığın altını yaktım. Henüz yangın çıkartmadım evde, ziyan az ama çaydanlık bundan sonraki hayatına tüm ciflemelerime rağmen bir Eda Taşpınar teni renginde devam edecek.

Ev hayatım yanıklarla geçiyor zaten. Elimi bıkmadan usanmadan yakıyorum o mevzu eskidi de, şimdi de fırınım yakıyor. Hay Allah değil mi? Tam da ev hanımı moduna girmeye başlamıştım ki, bu çıktı. Servis bir şeyi yok fırınınızın diye geri gönderdi eve. Bu günlerde herkes bana hastalık hastası teşhisi koymaya meraklı sanırım, ben de salacağım çayıra, artık Mevlam kayıra.

Zaten evde oturmaya başladıktan sonra "Ben ne menem bir anneyim" soruları aldı başımı gidiyor, aklıma mukayyet olduğum bir anda bu konuda yazacağım.

İlk mim adaşım Baldan tatlı'dan geldi. Beni çantamdaki olmazsa olmaz 6 "şey" konusunda sobeledi. Daha önce çantamın içini gösterip rezil olmuştum bit pazarı görünümü karşısında. Şimdi de aynı şeyi yapacağım, ama illa ki olmazsa olmaz 6 sını sayacağım sadece.

1- Anahtar. Eve giremeyiz değil mi ? Olmazsa olmaz işte. Misal geçtiğimiz günlerde ne de olsa kimse görmez diye miniminicik şortla çöp odasına çıkmıştım ki, bam ! Korkmayınız. Az daha kapı kapanıyordu. Telefonsuz, anahtarsız ve çaresiz çöp odasında beklerdim artık akşama kadar.

2- Cüzdan. Onsuz olmuyor. Şu hayatta parasız bir adım atılmıyor. O da olmazsa kredi kartı gerekiyor. Ve çocuklar artık kartın ne anlama geldiğini çok iyi biliyor. "Yok" un anlamını bilmeseler de...

3- Telefon. Ajda'dan "O benim dünyam" ı mırıldanın fon müziği olarak. Telefon numaraları, notlar, acil durumlarda aranacaklar, nette problem olduğunda e- mailler, spontane fotoğraflar, hepsi onun içinde. Ve klasik bir cümleyle bitireyim: Biz cep olmadan önce ne yapıyorduk şekerim?

4- Fotoğraf makinası. Evet ben bir Japon turistim. Onsuz olmuyor, her an fotoğraflanıyor, filme çekiliyor, festival hayalleri kuruluyor. Şaka !

5-Islak mendil. Çocuklar her yere sürüyor ellerini. Gazetelerde, süpermarket arabalarının tutulacak yerlerinde, tuvaletlerden daha çok mikrop barındığı yazıyor. Size olmazsa, mendilsiz dolaşan bir sürü insana yarıyor. İyidir yani...

6- Sakız. Süper çeşitleri var artık. Sinirlendin mi? At ağzına. Acıktın mı? Bir kaç dakika idare eder. Yemeklerden sonra ferahlık verir. Falan filan.

Diğerlerini merak ediyorsanız, meyve çayları, naneli şeker, el kremi, allık ve parlatıcı, parfüm, diş fırçası, kağıt endil ve parfüm.

Çanta büyüdükçe içine ayrıca kitap, su, ve bir kaç aburcubur ekleniyor.

Bu arada çalışan eleman Aslı ile çalışmayan anne Aslı'nın çantaları arasında pek fark yok henüz. Ama sanki daha mı hafiflemiş ne?

Bir diğer mimimiz ise Karamelize'den. Diyor ki, anneler ve çocuklar nette nerede zaman geçiriyor, birbirimize fikir verelim.

Bu konuda ben acemi sayılırım ama şu siteden çok faydalanıyorum el işleri konusunda. Kerem ise en çok Baby Tv ve Winnie'de oyun oynamayı seviyor.

Bu mim çok faydalı oldu, bu sayede ben de mimlenen annelerin tavsiyeleri ile çok hoş sitelerle tanıştım ve dün oğluşla harika zaman geçirdik. Sayılar, renkler ve harfleri pekiştirdik. Herkese teşekkürler...

Ben de çanta konusunda sizleri sobeliyorum. Pek kimse taşımaz ama ben taşırım dediğiniz ilginç bir şeyler var mı çantanızda?

Net konusunda tüm anneler mimlidir, kaytarmak yok !

8 yorum:

loungetime dedi ki...

Bnede bu annelirin mim olayına bayıldım gerçi daha adreslri not almadım ama aklımda lazım olduğunda anne bloglarındn bir kopya.
(Ben sadece kral oyuna giriyordum)
Çaydanlık; bendekilerde aynı durumda

yass dedi ki...

anneyle ogul aynı ırktan olmak zorunda mı? :P

karamelize dedi ki...

aslı merhaba,

cok tesekkurler.. verdiğin linklere hemen şöyle bir göz gezdirdim, süper görünüyorlar... akşama evde takılırız erenle..
sevgiler,

karamelize dedi ki...

bu arada çanta içindekiler mimi için şöyle bir çantama göz attım, 2 çubuk toka, 2 lastik toka, 6-7 tel toka çıktı..bi ara çekicem çantamın hallerini de senin çantanda hiç toka olmadığı dikkatimi çekti..:)kısacık mı saçların?yoksa şu hani gıcık süper saçlılardanmısın?..;)ben şekilden şekile sokarak ancak dayanabiliyorum bu saçlara da..

Sybella dedi ki...

Asl�c�m,eveeet ben de yaz�n� okumadan Bartonu sobeledim.Ama seninkini g�rmek de pek iyi oldu....

elektra dedi ki...

çanta içi olayı benim adıma çok utanç vericidir. tüm o saydığın gereklilerin yanında bir sürü çöp barındırır. çevreci bilincin handikapı da bu olsa gerek.

anne çocuk olayında ise, benimki ile ortak yanımız kalmadı artık. sıpa, wow adı verilen bir online oyun tutkunu, bir karakter de ben açtım kopmayalım o kadar deyip ama, ıııh. başım döndü benim koş, kovala, item bul, büyü yap olayında.hele bir de oyumun boss'uyla kapışmak gerekiyor ki arada, tırstım görüntüsünden, bıraktım. :)

bir blogger olma noktasında ortak bir noktadayız artık:)

seyitali dedi ki...

yazın çok güzel olmuş nerden buldun bu espirileri.Ama çandanlığa üzüldüm.Bir erkek olarak hemen maliyetini hasapladım.
neyse yazın çok güzel olmuş bizimle paylaştığın için tsk.

Aslı dedi ki...

Loungetime, çaydanlığım öyle sağlammış ki hala inatla işe yarıyor, bu sabah pırıl pırıl olmuştu bir takım çalışmalarımdan sonra. Bir de babası oğluşa biraz daha büyüklerin oynayabileceği araba yarışları vb olan bir site olmuş, ama sanırım bu en çok benim işiöe yarayacak, süper oda ve zeka oyunları var.

Yass, haha ! Oynayabiliyorsa hayır !

Karamelize, biz de senin verdiğin çocukça'ya bayıldık, salı günü Kerem'le oynadık, sayıları pekiştirdik, ben teşekkür ederim :)

Ve evet, 2 hafta önce saçlarımı çenemin hizasında kestirdim, radikal bir değişim oldu ama yılbaşına kadar çoooook kısa kestirmeyi düşünüyorum. Tokalar çekmeceye kalktı.

Sibel, merak ettim, hemen okumaya geliyorum.

Elektra, onlara yetişilmiyor. Bir ara ben de ona benzer bir oyun oynuyordum ama sabahlamaya başlayınca bıraktım. Şimdi zaten vakit yok. Bu arada çantanda neler var merak ettim :)

SeyitAli, işin maliyetini düşünmeyeceksin. Hele iş kadınların yaptığı harcamalara gelince :)))