Mart 10, 2009

Hayatımız Recep İvedik'in hayatı gibi aslında...

Dışarıdan biri bakınca öyle tabii...


İçten içe yanıyoruz haberimiz yok, benim var aslında, ondan dolayı da canım çok sıkılıyor bu konuların bahsi açılınca.


Benim için o, bu, şu partisi farketmez.

Dürüstlük bekliyorum sadece. İnsana sevgi, saygı, hoşgörü bekliyorum. Çalmasın, çırpmasın, yalan konuşmasın, insanları salak yerine koymasın. Biraz olsun ekonomiden anlasın. Başka ülkelere minnet etmesin, gücümüzün farkına varsın. Bunun için öncelikle cehaletle savaşsın. Hayvan da sevsin ki, insan seveceğini de bilelim. Kadınlara çok çocuğu değil, okumayı, ilerlemeyi, bir yerlere gelmeyi salık versin, onları sadece seçim zamanları yada kadınlar günlerinde değil her zaman hatırlasın. Açın halinden anlasın. Bilime de saygısı olsun. Dini de kullanmasın, askeriyeyi de. Yasaklar koyarak değil, insanları destekleyerek yer edinsin. Korkutmasın, sevdirsin saydırsın. Mahalle kavgaları yapmasın, biraz usturuplu olsun, ağırlığını koysun. Sadece iç olaylarda değil, dış olaylarda da kendisini kanıtlasın. Dalga geçilmesin, gerekirse geçildiğinde gülüp geçmesini bilsin bir de.


Çok şey istedim değil mi?

Eeee kolay değil, bizi yönetecek vekillerden bunu bekleyeceğim tabii. Yoksa adamların bizim kapıcı Murtaza'dan ne farkı kalır ki?

Günün haber ve köşeleri:Burada

Şurada

5 yorum:

Mahmut S dedi ki...

'' Öğretmenim, tuvalete gidebilir miyim?''

Yukarıdaki cümle, öğrenim hayatımız boyunca sıkça sorduğumuz sorunların başında geliyor, değil mi? Yıllar sonra, Adıyaman'ın Gerger İlçesi, Kaşyazı Köyündeki Karük İlköğretim Okulu'ndaki manzarayı "Haberturk İnternet Haber Sitesi'nde" görünce; ' Meğer şanslı azınlıktanmışız ' dedim kendi kendime.

Evet, yanlış duymadınız. Ben ve bu yazıyı okuyan sen, şanslı azınlıktanız. Anadolu'da bir çok okulun türlü fiziki sorunlarını, öğretmen eksikliğini duyardıkta, insanın en temel ihtiyaçlarından birisi olan tuvalet ihtiyacını gidermenin başlı başına bir sorun olduğunu aklımıza getirmezdik. Onca yetersizliklere rağmen Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu çağdışı manzarayı eğitim neferimiz Ahmet Elmacı sayesinde öğrendik.

Haberturk İnternet Haber Sitesi'nde yayınlanan ' Tuvaletsiz Okul ' haberi bizi harekete geçirdi. Hem gelecek nesillere kalıcı bir temizlik alışkanlığı kazandırmak hem de okullarımızın olmazsa olmaz bu fiziki zorunluluğunu hayata geçirmek adına; www.okulumuzatuvalet.org sitesi altında '' Okulumuza Tuvalet '' adlı projeyi hazırladık.

Karük İlköğretim Okulu'ndaki bu geri kalmış manzara ne ilk ne de son...Fakat bu olumsuz manzarayı düzeltmek bizlerin elinde. Karük İlköğretim Okulu'nda olduğu gibi Anadolu'nun birçok köyünde çocuklar sizlerin desteklerini bekliyor... '' Okulumuza Tuvalet '' projesi ile sizde bu harekete ortak olun...

www.okulumuzatuvalet.org
destek@okulumuzatuvalet.org

loungetime dedi ki...

Aslı'cığım çok güzel yazmışsın ama bir yerde kapıcı Murtaza'ya haksızlık etmişsin. O, en azından ne konuşulmayacağını bilir diye düşünüyorum. Öyle değil mi?

Elçince dedi ki...

bende tüm bunları istiyorum ve yine oyum zahi olacak biliyorum...

Aslı Cin dedi ki...

MAHMUT, BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER, UMARIM HEMEN OLUR BİTER EKSİKLİKLER.

LOUNGETİME, DİMİ YAHU, ADAM DA AYIP OLDU...

ELÇİN,TEPKİSİZ ELEMAN OLMAKTAN İYİDİR, YADA OYUNU SATMAKTAN, EN AZINDAN RAHAT UYUYORUZ...

nothing dedi ki...

evdekini taramaktan üşendim,internetten de ancak buldum gönderiyorum,aşağıda yer alan linkteki GIRGIR'ın kapağına bakar mısınız,süper uydu..
http://www.haber3.com/news_detail.php?id=454498